SLIVNICA (1114 m)
Čas hoje: 4 ure
Zahtevnost: lahka označena pot
Višinska razlika: 534 m
Hrana: iz nahrbtnika in v koči
Oprema: vremenu primerna oblačila in pohodna obutev – čevelj z narebrenim podplatom
Odhod iz Ormoža: z avtobusom izpred gradu v Ormožu ob 6.00
Vrnitev v Ormož: okrog 20. ure
Cena prevoza: otroci člani PD Ormož 10 €, nečlani 15 €;
odrasli člani PD Ormož 18 €, nečlani 20 €
Vstopnina v Muzej Cerkniškega jezera: otroci 3,5 €, odrasli 4,5 €
Prijava: do srede 17. 4. 2013

Na izlet se bomo odpravili z avtobusom. Peljali se bomo v smeri Ljubljane in pot nadaljevali do Cerknice, povzpeli se bomo na Slivnico in si ogledali Muzej Cerkniškega jezera, kjer je na ogled živa maketa jezera, multivizijska predstavitev in etnološka zbirka. Slivnica je kopasta gora nad Cerkniškim jezerom, že od nekdaj znana kot zbirališče čarovnic. Če boste premagali strah pred čarovnicami (te so baje nevarne samo ponoči) in se na Slivnico povzpeli po eni od poti, ki vodijo nanjo, boste nagrajeni s čudovitim pogledom na Cerkniško jezero ter okrepčilom v koči na vrhu Slivnice. Ob izhodu iz prostranih mešanih gozdov  Notranjske se obiskovalcu odpre veliko kraško polje s presihajočim Cerkniškim jezerom. Kadar je jezero polno vode ga zlahka najdete saj meri do 29 km² in je največje v Sloveniji. Na svetu morda ni jezera, ki bi ponujalo toliko različnih vtisov kakor ravno Cerkniško jezero. Na njem lahko opazujete ptice, preizkušate svojo ribiško srečo, lovite ravnotežje na zamrznjenih ledenih ploskvah, zaužijete lepoto sončnega vzhoda in še bi lahko naštevali.