V vrtec se lahko vključijo otroci, ki so dopolnili 11 mesecev starosti.

Vpis v vrtec je možen kadar koli med šolskim letom, vendar le v oddelke, kjer so prosta mesta.

Vpise urejate pri svetovalni delavki ali pomočnici ravnateljice, izpise pa pri vzgojiteljicah.

Starši izpišete otroka iz vrtca: ko gre v šolo, ko se odločite, da več ne bo obiskoval vrtca. Izpis opravite vsaj 15 dni pred odhodom otroka iz vrtca.

Morebitno odsotnost otroka  javite vzgojiteljicam do 8. ure zjutraj.

V vrtec pripeljite le zdravega otroka.

Bolan otrok ne spada v vrtec. Antibiotikov in raznih sirupov v vrtcu ne dajemo.

Prihod v vrtec in v skupino v šoli naj bo do 8.15 ure (po tem času je vrtec zaklenjen, zato pozvonite in počakajte. Prehod skozi kuhinjo ni dovoljen).

Zaradi lažje organiziranosti dela, vas prosimo, da pred počitnicami oz. pred prazniki najavite odsotnost otroka v času počitnic oz. praznikov (tabele na oglasni deski).

Svoje igrače naj otroci prinašajo v vrtec le ob ponedeljkih, ko imamo igralni dan.

Za igrače, ki jih otroci prinesejo v vrtec, vzgojiteljice ne odgovarjajo (enako velja za nakit in druge vredne predmete).

Označite otrokove stvari (oblačila, čevlje, copate, posteljnino, vzglavnik, odejo, igrače, lončke …)

Ko so otroci v vrtcu,  vas prosimo, da ne vstopate v igralnice v čevljih.

Sproti prebirajte in preverite obvestila na oglasnih deskah vaše skupine.

Navajajte svoje otroke na primerno obnašanje na prireditvah.

Otroci naj bodo v vrtcu primerno oblečeni in obuti, da lahko brez skrbi izvajajo dejavnosti, ker dejavnosti izvajamo v vsakem času in vremenu.

Prihajajte na skupne in oddelčne roditeljske sestanke, na srečanja s starši idr.

Otroci se v vrtcu dobro počutijo, ne prestrašite se po prvih solzah in otroškem moledovanju.

PRIPRAVE NA VRTEC

– pogovarjajte se z otrokom o vrtcu

– bodite pozitivno naravni, zaupajte otroku

– negujte stik z drugimi otroki že pred vstopom v vrtec, v popoldanskem času ter v času počitnic

MOŽNI ODZIVI OTROK OB VSTOPU V VRTEC:

– se hitro in brez težav prilagodijo novi situaciji

– imajo pričakovane prilagoditvene težave

– imajo več težav, ki se lahko kažejo v obliki fizičnega obolenja

– včasih težave nastopijo pozneje

PRIPOROČAMO

– nekoliko VEČ NEŽNOSTI IN POZORNOSTI v času uvajanja.

– med uvajanjem ne  vnašajte v otrokovo življenje DRUGIH SPREMEMB.

– počasno, NEPREKINJENO uvajanje.

MOŽNOST IZRAŽANJA otrokovih ČUSTEV.

– ne OBLJUBLJAJTE, česar ne morete izpolniti.

– pomembna POZITIVNA NARAVNANOST staršev in VESELO PRIČAKOVANJE spremembe v otrokovem življenju.

– slovo od otroka naj ne bo predolgo. Povejte mu, da ga imate radi in da boste  prišli ponj. NE DRAMATIZIRAJTE.

ZAUPAJTE vzgojiteljicam, ne otežujte njihovega dela.

PA ŠE TO…

Čeprav je otroku v vrtcu lepo in se veliko novega nauči, vrtec ne more nadomestiti topline, ljubezni in skrbi, ki ju je otrok deležen v družini.

– Družina je TEMELJ VZGOJE.

VSAK OTROK, TUDI MAJHEN, POTREBUJE POČITNICE.