VARNA POT V ŠOLO

Po Zakonu o varnosti v cestnem prometu je odgovornost za večjo varnost otrok v cestnem prometu naložena predvsem staršem, zato bodite otrokom vzgled s svojimi dejanji v prometu.

Otroci in mladostniki sodelujejo v cestnem prometu v različnih vlogah – kot pešci, kolesarji, potniki v osebnih vozilih in avtobusih, kasneje pa kot vozniki koles s pomožnim motorjem in koles z motorjem.

• Vsako sodelovanje v prometu zahteva vsak trenutek od otrok in drugih udeležencev prometa posebno skrb in pozornost.
  • Šola in starši s svojim ravnanjem in zgledom ter prometno vzgojo navajamo otroke na varno ravnanje v prometu.
  • Otroci naj imajo, še posebej ob slabši vidljivosti, oblečena svetla oblačila, pripeto kresničko ali drugo svetlobno znamenje.
  • Prvošolci naj nosijo rumene rutice.
  • Starši morajo poskrbeti, da bo imel otrok, mlajši od 7 let, ustrezno spremstvo na poti v šolo. Spremljevalci so lahko tudi otroci, starejši od 10 let.
  • Otroci, ki jih vozimo v osebnih avtomobilih, morajo biti, glede na njihovo starost in višino, zavarovani z otroškim varnostnim sedežem ali varnostnim pasom, kolesarji pa z zaščitnimi čeladami.

Ostale informacije o varnosti v prometu:

Policija svetuje spletna stran: http://www.policija.si