DEBATNI KLUB OŠ SREDIŠČE OB DRAVI

V soboto, 6. 11. 2010 je bil na OŠ Miklavž pri Ormožu regijski debatni turnir.

Našo šolo sta zastopali 2 ekipi:

ZMEŠANI CENTER (Karmen, Aljaž, Maja) in

ČISTI CENTER (Adriana, Maruša, Anja).

Debatna trditev se je glasila:

UVEDIMO SPOLNO VZGOJO KOT POSEBEN PREDMET V OSNOVNI ŠOLI.

Imprompto debata pa je bila:

MLAJŠIM OD 14 LET BI MORALI PREPOVEDATI SODELOVANJE NA TEKMOVANJU SLOVENIJA IMA TALENT IN PODOBNIH ODDAJAH

V finalno debato sta se uvrstili 2 ekipi, ki sta dosegli vse tri zmage. To sta bili ekipi:

ČISTI CENTER (OŠ Središče ob Dravi) in

TIGRI (OŠ Žalec).

Tekmovale so dekleta proti fantom. In zmagale so dekleta, ki so z odličnimi govori prepričale 5-člansko komisijo sodnic, da bi morali uvesti spolno vzgojo kot poseben predmet v osnovne šole zato, ker

1. bi bilo to znanje nujno potrebno za vsakdanje življenje vsakega posameznika
  2. hočemo, da nizek nivo nosečnosti mladostnic ostane tako nizek
  3. moramo vsem otrokom zagotoviti dovolj zgodaj kvalitetne informacije o spolnosti, ki pomeni: čustva, misli, željo po biti z nekom, spolni odnos, spočetje otroka in biti ženska ali biti moški.

Čestitam zmagovalkam, ki kar niso mogle verjeti svojemu uspehu.

Naš klub pa ni odnesel samo te prelepe knjižne nagrade, ampak sta se med deset najboljših govorcev turnirju uvrstile še:

Maja Filipič (ki je debatirala prvič v življenju) na 8. mesto

Maruša Petrca pa na odlično 2. mesto.

Čestitke še enkrat.

In ponovno se je izkazalo, da velja naš debatni pregovor:

KO VEŠ, VEŠ.

Ne glede na leta, izkušnje, tremo, utrujenost, nerodnost teme, …

Vsi debaterji in mentorji smo preživeli čudovit sobotni dan na odlično pripravljenem turnirju z odlično organizacijo, kulturnim programom in presenečenjem za mentorje.

Hvala šoli Miklavž pri Ormožu z ravnateljem na čelu, delavkami in delavci ter mentorico debatnega kluba.

Zahvala gre tudi naši šoli,, ki nas jej vzpodbujala in nam omogočila udeležbo na turnirju.

Andreja Šut, mentorica debatnega kluba

Članek iz  Štajerskega Tednika, 5.11.2010